• 1 października 2022

Czy to w celu zwiększenia kondycji, utrzymania zdrowia, czy też jako wybór ekologiczny, podjęcie codziennej jazdy na rowerze może być jedną z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz.

Nie jesteś przekonany? Oto dlaczego powinieneś zacząć jeździć rowerem do pracy już teraz:

Jazda rowerem do pracy wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, raka i przedwczesnej śmierci.

Tak wynika z najnowszych badań, w których stwierdzono, że rekreacyjna jazda na rowerze wiąże się nie tylko z niższym ryzykiem poważnych chorób, ale także z dłuższym życiem. Naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow przez prawie pięć lat obserwowali ponad 260 000 rowerzystów w Wielkiej Brytanii (52% kobiet i 48% mężczyzn w wieku od 40 do 69 lat). Regularna, codzienna jazda na rowerze ma ogromne zalety i sprawi, że staniesz się sprawniejszą, zdrowszą i szczęśliwszą osobą. Zapomnij o jabłkach, jazda na rowerze to sposób na utrzymanie lekarza z dala od Ciebie.

Chcesz zacząć? Jeśli myślisz o dojeżdżaniu rowerem do pracy, poniższe wskazówki mogą pomóc Ci w rozpoczęciu jazdy i zachowaniu bezpieczeństwa na drodze:

Ochrona.

Noś odpowiedni kask i odzież dostosowaną do pogody. Noś elementy odblaskowe w nocy i przy pochmurnej pogodzie.

Konserwacja.

Upewnij się, że Twój rower pasuje do Ciebie i jest dostosowany do warunków drogowych. Zamontuj z przodu roweru białe światło, a z tyłu czerwone światło do jazdy nocą. Zasady. Upewnij się, że przestrzegasz zasad obowiązujących rowerzystów w Twoim kraju.

Komunikacja.

Nawiązuj kontakt wzrokowy z innymi użytkownikami dróg i używaj sygnałów ręcznych, aby zasygnalizować, co zamierzasz zrobić. Jeśli podróż do pracy wydaje się zbyt ryzykowna, by jechać rowerem

Top