• 30 września 2023

Jeśli w dzisiejszych czasach przebywałeś w jakimkolwiek większym mieście lub parku, prawdopodobnie widziałeś kogoś, kto jechał na składanym rowerze elektrycznym i nawet o tym nie wiedziałeś. Osoby dojeżdżające do pracy, poszukiwacze przygód, turyści i ludzie w każdym wieku odkrywają zalety rowerów elektrycznych. Są one ciche, przyjazne dla środowiska, tańsze niż samochód i bardziej wszechstronne niż skuter czy motocykl. Jednak jedną z wad rowerów elektrycznych jest ilość miejsca, jaką zajmują podczas przechowywania lub transportu. Z pomocą przychodzą tu składane rowery elektryczne.

Kolarze zwracają się w stronę najlepszych składanych rowerów elektrycznych, takich jak Honbike ChainFree One aby uzyskać wszystkie te same zalety rowerów elektrycznych z jedną ważną dodatkową cechą - oszczędnością miejsca dzięki składaniu roweru. Łatwo złożyć rower i przenieść go do mieszkania, biura lub domu, gdy nie jest używany. Oprócz łatwości przechowywania, istnieją inne cechy, o których warto wiedzieć, jeśli chodzi o składane rowery elektryczne. Dziś omówimy najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć, aby stać się ekspertem w dziedzinie tego popularnego pojazdu elektrycznego.

Wygodna i kompaktowa konstrukcja

Może się to wydawać oczywiste, ale musimy zaznaczyć, że składane rowery elektryczne rzeczywiście można złożyć na pół. Każda marka jest inna, ale jedną wspólną cechą jest możliwość zdemontowania roweru, zwolnienia mechanizmów zabezpieczających i dosłownego złożenia roweru w kompaktowy i łatwy do przenoszenia kształt. Przy wadze zaledwie 20 kg, rowery takie jak Honbike ChainFree One składają się do postaci łatwej do przenoszenia lub przechowywania w ciągu zaledwie 15 sekund.

Nigdy więcej nie martw się, że Twój rower zostanie skradziony. Przechowuj go bezpiecznie w środku, z dala od żywiołów. Większość rowerów składanych jest na tyle kompaktowa, że można je złożyć i przechowywać pod biurkiem w pracy, w bagażniku samochodu, a nawet na siedzeniu obok w pociągu. To otwiera zupełnie nowy świat możliwości przemieszczania się na własnych warunkach. Pomiń taksówkę lub autobus i zabierz rower składany, aby dotrzeć do celu na czas.

Odpowiednia i właściwa ilość energii

Wiele składanych rowerów elektrycznych wymaga określonego zakresu mocy, aby uzyskać tak lekką i składaną konstrukcję. Zazwyczaj składane rowery elektryczne są wyposażone w silnik o mocy 250 W, który zapewnia odpowiednią ilość energii, a jednocześnie pozwala na uzyskanie lekkiej i łatwej do przenoszenia konstrukcji. Dodatkową korzyścią płynącą z zastosowania silnika tej wielkości jest fakt, że rower elektryczny spełnia wymagania europejskich przepisów dotyczących rowerów elektrycznych.

Dzieje się tak, ponieważ przepisy UE i Wielkiej Brytanii dotyczące rowerów elektrycznych definiują je zazwyczaj jako rowery z pedałami ręcznymi i silnikiem o mocy mniejszej niż 250 W. Wiele wysokiej klasy rowerów wykorzystuje system wspomagania pedałowania, aby osiągnąć właściwą równowagę między wydajnością a poczuciem prawdziwego roweru. Nasz rower Honbike ChainFree One jest wyposażony w 5 różnych poziomów wspomagania pedałowania i osiąga maksymalną prędkość około 25 km/h, z wystarczającą prędkością i zróżnicowaniem, aby jeździć do pracy lub rekreacyjnie zwiedzać miasto na plaży.

Ze względu na ograniczoną moc, rowery elektryczne o mocy 250W są dozwolone na większości dróg, z wyjątkiem miejsc, gdzie jest to lokalnie zabronione. Zmniejsza to prawdopodobieństwo, że zostaniesz ukarany mandatem lub naruszysz prawo. Wiele mocniejszych, nieskładanych rowerów elektrycznych jest po prostu niedozwolonych w wielu miastach, dlatego mniejsza moc to dobra rzecz!

Zapewniają dobry trening

Ponieważ rowery elektryczne w Unii Europejskiej muszą być wyposażone w pedały, wiele marek zachęca do ręcznego pedałowania w uzupełnieniu do korzystania z silnika. W takiej konfiguracji rower elektryczny dostarcza energię tylko wtedy, gdy pedałujesz. Im mocniej pedałujesz w tym systemie, tym szybciej jedzie rower i tym więcej mocy wytwarza. Dzięki temu rowerzysta może ćwiczyć tak, jak na tradycyjnym rowerze elektrycznym, a jednocześnie łatwo i wygodnie dojechać do celu.

Korzystaj z pogody i dbaj o kondycję podczas podróży. Dodając lekkie pedałowanie do swojej jazdy, możesz nawet osiągnąć kilka celów jednocześnie. Możesz jednocześnie jeździć do pracy, wykonywać codzienne ćwiczenia, zmniejszać emisję dwutlenku węgla i oszczędzać pieniądze. Taka wielozadaniowość jest prawie niemożliwa do osiągnięcia w innych dziedzinach życia. Rowery składane naprawdę dostarczają wyjątkowych wrażeń, nieporównywalnych z żadnymi innymi.

Składane rowery elektryczne są przystępne cenowo

Ponieważ cena benzyny na całym świecie rośnie i utrzymuje się na wysokim poziomie, bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby szukać alternatywnych metod transportu, które są przystępne cenowo. Nowy samochód może być niebotycznie drogi, nie wspominając już o tym, że trzeba go tankować co tydzień. Bilety autobusowe, bilety na metro i prywatne taksówki, takie jak Uber i Lyft, są z czasem równie drogie.

W przeciwieństwie do nich, rowery elektryczne stanowią atrakcyjny punkt cenowy ze względu na stosunkowo niski koszt początkowy i niskie koszty energii. Ładowanie roweru elektrycznego w domu lub w biurze może znacznie obniżyć rachunki za energię. Z czasem oszczędności te mogą nawet pokryć cały koszt samego roweru. Decydując się na składany rower elektryczny o niższej mocy silnika, z pewnością znajdziesz taki, który zmieści się w Twoim budżecie. Wreszcie, w niektórych rowerach elektrycznych zastosowano rozwiązania techniczne bez łańcucha, co zmniejsza koszty konserwacji i napraw w całym okresie użytkowania roweru.

Są dostępne we wszystkich kształtach i stylach

Aby zrewolucjonizować rynek mobilności, rowery elektryczne muszą być dostępne w wielu stylach i kształtach, podobnie jak rowery tradycyjne. Nie każdy ma taki sam rozmiar i takie same preferencje. Dlatego właśnie powstały rowery składane - większa wszechstronność i więcej opcji. Ponadto, poważni entuzjaści rowerów lubią wysokiej jakości wzornictwo, unikalne style i estetyczne kolory.

Jako zdobywca 4 nagród za unikalne wzornictwo, nikt nie traktuje stylu składanego roweru elektrycznego bardziej poważnie niż my w Honbike. Staramy się zapewnić konstrukcję unibody z minimalną ilością części, aby zapewnić, że Twój lekki rower można złożyć w 4 prostych krokach. Składane rowery elektryczne przesuwają granice innowacji i technologii, zmieniając wygląd i działanie roweru elektrycznego. Wiele innych składanych rowerów wyróżnia się różnymi kolorami, opcjami i rozmiarami, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie, bez względu na markę.

Top