• 6 grudnia 2023

Te 10 rzeczy ułatwi Ci życie, niezależnie od tego, czy wybierasz się na szybką przejażdżkę, zbierasz sprzęt na popołudniową wycieczkę, czy planujesz tygodniową wyprawę w góry.

1. Trailforks - aplikacja na trasy rowerowe na smartfonie.

Trailforks został stworzony przez rowerzystów dla rowerzystów. Do wyboru jest ponad 30 000 tras na całym świecie. Aplikacja zawiera opisy, zdjęcia i filmy, które dokładnie pokażą Ci, jaki typ trasy napotkasz. Aplikacja informuje Cię również o warunkach pogodowych, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy wybrana trasa nadaje się do kolejnego treningu. Aplikacja wykorzystuje lokalizację GPS, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć swoje szlaki bez pomocy kolarzy. Trailforks działa zarówno na telefonach z systemem Android, jak i IOS. Zapraszamy!

2. Rowerowa kurtka przeciwdeszczowa

Natura uwielbia płatać figle w górach, więc upewnij się, że masz lekką kurtkę przeciwdeszczową na plecach lub nerce. Każda firma oferuje odzież, która chroni przed deszczem i wiatrem. Dostępnych jest wiele opcji i na pewno znajdziesz coś, co pasuje do Twojego budżetu. Nasze topowe propozycje? Nasze ulubione? Fox, Scott i Endura.
Podobne

3. Błotnik rowerowy

Błotnik może być zamontowany na przednim amortyzatorze i nie jest akcesorium. Jest on właściwie częścią roweru. Jakie są jego zalety? Jest łatwy w montażu, niedrogi jak barszcz i prawie niezniszczalny. Świetnie sprawdza się w deszczowe dni. Błotnik nie tylko chroni rowerzystę, ale także amortyzator, który jest jedną z najważniejszych części w rowerze.

4. Multi-tool - Jedno narzędzie do naprawy całego roweru.

Rowery mogą mieć tendencję do psucia się od czasu do czasu. Nie jest źle, jeśli dzieje się to w pobliżu domu lub w bikeparku, który oferuje przyzwoity serwis. Gorzej, gdy sprzęt zepsuje się podczas górskiej przejażdżki, zaledwie kilka kilometrów od cywilizacji. Uratować skórę można jedynie zabierając ze sobą cały serwis rowerowy. Nie mamy tu na myśli holowania wózka, w którym znajduje się centrownica, spawarka i masa kluczy. Multi-tool to małe, zorganizowane narzędzie. Ten "scyzoryk", który jest również znany jako multi-tool, zawiera wszystko, czego potrzebujesz do naprawy roweru, w tym klucze imbusowe, ściągacz łańcucha i klucze do szprych.

Multitool rowerowy

5. Zestaw do naprawy dętek

Nawet na utwardzonej drodze można złapać gumę, nadeptując na gwóźdź lub innego diabła. Dobrze jest mieć zawsze przy sobie małą pompkę, łatki i dętkę. Cały sprzęt awaryjny można przymocować do roweru lub włożyć do małej nerki. Chyba lepiej jest jeździć niż prowadzić, prawda?

6. Uniwersalny zestaw naprawczy - zamki błyskawiczne i szara taśma

To trzy narzędzia, za pomocą których naprawisz niemal każdą usterkę w swoim rowerze. To nie tylko wielcy przyjaciele rowerzystów, ale wszystkich tych, którzy uwielbiają prowizorki i "patentowe naprawy". Być może słyszałeś stare kolarskie powiedzenie: "Wszystkie problemy rowerowe można rozwiązać za pomocą taśmy lubWD 40". Chociaż sami tego nie robimy, mamy przyjaciela, który to zrobił.

7. Butelka/bidon - woda na trening

Jej brak to bolączka. Może sprawić wiele problemów podczas treningu i wpłynąć na nasze samopoczucie po nim. Wodę i napoje izotoniczne można nosić w bidonie przypiętym do roweru, w nerkach lub w plecaku. Zalecane są regularne, niewielkie ilości płynów. Powinno się brać 3-4 łyki co pół godziny.

8. Energia - batony, żele enduro, banany.

Zadbaj o prawidłowe nawodnienie i dostarczenie organizmowi paliwa na trening. W każdym sklepie sportowym znajdziesz półkę wypełnioną żelami energetycznymi lub power-barami. Zawsze możesz sięgnąć po banana lub zwykłego batona, jeśli nie odpowiada Ci smak lub konsystencja musli. Zanim pójdziesz na siłownię, nie zapomnij wziąć ze sobą napoju uskrzydlającego!

9. Rowerowa apteczka pierwszej pomocy - Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Lepiej ją mieć niż nie używać. Kolarstwo górskie jest z natury niebezpiecznym sportem. Niektóre odmiany, takie jak downhill czy enduro, mogą być wyjątkowo niebezpieczne. Nie jest trudno szybko znaleźć się na ziemi, a jak zapewne już wiesz, pierwsze kilka minut pierwszej pomocy jest kluczowe. Od tego zależy bezpieczeństwo Twoje i Twoich przyjaciół.

10. Oświetlenie rowerowe i latarki

Zimowe i jesienne treningi rowerowe często kończą się po zmroku. Jeśli chcesz bezpiecznie wrócić do domu, zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie latarek oświetlających drogę. Białe światło z przodu i czerwone z tyłu pomoże Ci być widocznym na drodze.

Top