• 30 września 2023

Wreszcie widać pierwsze oznaki wiosny (przynajmniej w biurze Bikemap w Wiedniu). Fakt, że sezon rowerowy właśnie się rozpoczął, może być zarówno ogromnie ekscytujący, jak i nieco denerwujący dla rowerzystów, którzy spędzili zimowe miesiące, pracując nad realizacją wiosennych lub letnich celów. Dobra wiadomość jest taka, że sezon letni trwa do końca września - masz więc mnóstwo czasu, by popracować nad swoimi celami. Oto kilka wskazówek, dzięki którym z powodzeniem wkroczysz w okres wiosenny! ☀️

1. Spokojnie

Słyszałeś kiedyś o "wiosennym kolanie"? Jest to ból kolana, który zaczyna się w pierwszych miesiącach roku, a swoją nazwę zawdzięcza niezliczonej liczbie kolarzy, którzy w marcu, kwietniu i maju decydują się na nagłe zwiększenie liczby treningów z obawy, że w poprzednich tygodniach nie zrobili wystarczająco dużo, by osiągnąć pożądany poziom sprawności. Zbyt szybkie zwiększanie objętości lub intensywności treningu może prowadzić do kontuzji - a ta z kolei może opóźnić Cię o wiele bardziej, niż tylko lekkie opóźnienie w harmonogramie. Dlatego zachowaj spokój!

2. Przesuwaj cele, jeśli musisz Ten punkt jest przeznaczony dla tych, którzy nie są w stanie osiągnąć celów, które zaplanowali, budując je powoli i systematycznie. Jeśli nie udało Ci się przebiec tylu kilometrów, może warto po prostu nieco przesunąć cel - wyznaczyć sobie nowy cel na podobnym dystansie w dalszej części roku, ale pamiętaj, by początkowy cel zastąpić czymś ambitnym, aby nie stracić motywacji i nie znaleźć się w tej samej sytuacji po trzech miesiącach.
3. Skup się na własnym rozwoju Jeśli regularnie jeździsz z grupą innych rowerzystów, pamiętaj, że różnice w umiejętnościach są czymś normalnym. To, że Twój kolega nagle pokonuje wzniesienia dwa razy szybciej lub sprintem dojeżdża do każdej linii przed Tobą, nie oznacza, że Ty się pogorszyłeś, a jedynie, że w sezonie zimowym dużo więcej trenował. Po pierwsze: Komplementy. Każdy lubi, gdy mu się mówi, że dobrze sobie radzi, ale pamiętaj: porównuj swoje wysiłki z własnymi osiągnięciami z przeszłości - dziennik treningowy Bikemap w Twoim profilu to świetny sposób na zapisywanie własnych osiągnięć. Wreszcie, co nie mniej ważne: pozwól, aby zainspirowali Cię Twoi przyjaciele - dowiedz się, co zmienili i podążaj za nimi! Dasz radę!
4. Przygotuj swój rower Zgadnij co? Nie chodzi tylko o Ciebie. Ty i rower będziecie wspólnie dążyć do osiągnięcia swoich wiosennych i letnich celów, więc zanim ustawisz się w kolejce na imprezach lub wyjedziesz z domu na swoją najdłuższą przejażdżkę, zrób porządki i wymień wszystkie potrzebne części. Sprawdź najważniejsze obszary: klocki hamulcowe, opony i linki.
5. Najlepiej jeździć warstwowo Warto pamiętać, że wiosenna pogoda ciągle się zmienia. Czasami pada deszcz, a kilka minut później znów świeci słońce. Upewnij się, że masz odpowiednią odzież i zabierz ze sobą sprzęt wodoodporny.
6. Ciesz się jazdą Czy jazda na rowerze to Twoja kariera? Jeśli nie, to warto pamiętać, że dobre wyniki to coś, co chciałbyś robić, a nie coś, co musisz robić. Jazda na rowerze to świetna zabawa, a wywieranie na siebie zbyt dużej presji powoduje tylko stres. Baw się dobrze, odkrywając nowe, wspaniałe trasy wokół siebie za pomocą aplikacji Bikemap i po prostu ciesz się jazdą. Czas wskoczyć na rower! ☀️ Szczęśliwej jazdy na rowerze! ????
Podobne artykuły, które polubisz4.5M - Największa na świecie kolekcja tras rowerowychZachowaj bezpieczeństwo podczas jazdy na rowerze po zimieNajlepsze 5 kierunków rowerowych w 2019 roku

Top